Annapurna

praktyczne informacje dotyczące trekingu do Annapurna Base Camp.

Kliknik zdjęcie aby powiększyć obrazek


Planując wyjazd do Nepalu zamierzalismy udać się w rejon Everestu. Jednak po przylocie do Kathmandu okazało się, że od prawie tygodnia żaden zamolot nie wylatuje ani nie przylatuje z Lukli. Postanowiliśmy zmienić plany i udalismy się na treking do Basy Pod Annapurną, następnie odwiedzić Chitwan National Park. W organizację wyjazdu zaangażowało się miejscowe biuro OSHO VISION, którego właścicielem jest Tara Nath Lamishhane (DINESH). Wielokrotnie podczas całej wyprawy byłem zdumiony perfekcyjną organizacją naszego pobytu.


Dlatego zdecydowałem się zamieścić na stronie wizytówkę biura OSHO VISION. Prawdopodobnie będąc trzeci raz w Nepalu zorganizował bym całość taniej, ale z pewnością nie lepiej. Mogę z głębokim przekonaniem polecić biuro OSHO VISION. WIęcej szczegółów dotyczących organizacji pobytu opiszę w zakładce "POKHARA"


Wszystkie osoby wybierające się na treking (w różne rejony)muszą w Kathmandu dokonać niezbędnych formalności. Trzeba załatwić pozwolenie trekingowe (Registration Card)w Nepal Tourism Boards zwany także "treking permit" - (zdjecie powyżej) oraz bilet wstępu do "Annapurna Conserwation Area".


Trzeba najpierw w holu na parterze wypełnić dość obszerny formularz oraz wypisać dane w Registration Card. Nastepnie w tym samym holu za niewielkim kontuarem należy złozyć w/w wniosek, dokonać opłaty (20 USD od osoby)i otrzymuje się pierwszy wymagany dokument.


Następnie trzeba udać się korytarzem w prawo od kontuaru i w kolejnym holu wypełnić kolejny formularz niezbędny do otrzymania "Entry Permit" czyli krótko mówiąc bilet wstepu do "Annapurna Conservation Area" Formularz nalezy złożyć w biurze obok, dokonać opłaty (2000 NRs od osoby) i po kilkunastu minutach oczekiwnia otrzymuje się entry permit.


W Birethanti (1050m) - przed widocznym na zdjęciu mostem znajduje sie "check point", w którym trzeba okazać bilet wstępu do "Annapurna Conservation Area", natomiast za mostem nad rzeką Modi Khola po lewej stronie w pierwszym budynku znajduje się "check point", w którym należy okazać treking permit. Urzędnik wpisuje nasze dane do wielkiej księgi. Kolejny budyneczek po lewej to restauracyjka, której menu wraz z cenami (październik 2012)znajduje się na zdjęciach poniżej.


Wszystkie menu w hotelikach i restauracjach miały wygląd identyczny - z jednego szablonu


Co możemy zjeść na trasie oraz ile to kosztuje. Wszystkie ceny oczywiście w rupiach nepalskich


Co możemy zjeść na trasie oraz ile to kosztuje. W październiku 2012 1Euro = 105 NRs (rupii nepalskich)


Co możemy zjeść na trasie, ile to kosztuje oraz cennik noclegów


Na ostatniej stronie menu znajdują się informacje, jak należy zachowywać się w górach w stosunku do zwierząt, roslin oraz mieszkańców Annapurna Conservation Area


Tadapani (2630m) hotel "Grandview Lodge" Pokoje skromne, czyste, prysznic oraz WC na korytarzu. Na noclegu komplet turystów. Na zdjęciu jadalnia - wieczorem z piecyka płynęło przyjemne ciepło


Na kolejnych fotkach widać menu oraz ceny


Co możemy zjeść w Tadapani w hotelu Grandview Lodge oraz ile to kosztuje


Co możemy zjeść w Tadapani w hotelu Grandview Lodge oraz ile to kosztuje


Co możemy zjeść w hotelu Grandview Lodge oraz ile to kosztuje


Co możemy zjeść w hotelu Grandview Lodge oraz ile to kosztuje


Co możemy zjeść w hotelu Grandview Lodge oraz ile to kosztuje oraz cennik noclegów

Annapurna Base Camp

październik 2012
Marek Radomski&Tomek Radomski

Jesteś: 11046 osobą odwiedzającą tę stronę